fbpx
Tel: (0533) 812 50 36 E-posta: bykama.com@gmail.com

8 Nisan’da “ÖZE YOLCULUK” Kursu Başlıyor

ÖZE YOLCULUK

5 ELEMENT ve YOGA TERAPİ KURSU

Kursun amacı;
– Kişiye özel element testi ile kişisel elementinizin tespiti,
– Elementinize uygun yoga, meditasyon, akubası noktaları ve nefes çalışmaları ile elementi dengeleme çalışmaları (Akubası: Bedende bulunan akupunktur noktalarına parmak ile yapılan masaj)
– Beden anatomisi ile ilgili az bilinen ya da yanlış bilinenler,
– Kendi bedeninizi tanıyarak, yoga uygulamanızı kendinize uyarlamak,
– Uygulamanızı, Krishnamacharya, Desikachar ve Gary Kraftsow gibi güçlü bir gelenekten gelen eğitmenlerin geliştirdiği sistem ile sağlam temellere oturtmak,
– Hem kendi bedeninizde hem de diğer katılımcıların bedeninde yoga uygulamalarının farklılığını gözlemek ve farklı bölgelere ulaşmak,
– Katılımcıları, kurs boyunca her gün 60 dk. yoga uygulamasından sonra yapılacak teori dersleri ile kursun sonunda kendi başlarına güvenli bir yoga, meditasyon ve nefes uygulaması yapabilecek konuma getirmektir.
Yoga uygulamaları: Yoga Terapi dersleri şeklinde olacaktır. Yoga terapi, herkesin yapabileceği, basit ama etkili bir yoga sistemidir. Derslere katılım için yoga biliyor olmanız gerekmez…
Kurs ücreti: 5 ders uygulaması, kişisel element testi ve element özel çalışmaları dahil 350 TL’dir.

Program;
1.Gün: 08 Nisan 2016 Cuma, 19.00 – 21.30
1.Bölüm: Kişisel Element Testi Kişiye özel elementin tespiti için hazırlanmış olan test çalışması… (Yaklaşık 45 dk.)
2.Bölüm: Toprak Elementi: Köklerin Gücü Adına 60 dk. yoga uygulamasında köklenmek ve sağlam zemin oluşturmak üzerine asana’lar yapacağız… Uzak Doğu bilgilerinde köklerin başladığı yer olan ayaklar ve bacaklara yönelik çalışmalar olacak… Asana’yı bedendeki hislere göre ayarlamayı öğreneceğiz… Ders bitiminde kısa bir mola verip teori dersine başlayacak ve uygulama sırasında yaptığımız asana’ları farklı beden tipleri üzerinde inceleyeceğiz… Teori dersinden sonra ‘toprak elementine’ uygun meditasyonlar yapacağız.

2.Gün: 09 Nisan 2016 Cumartesi, 12.00 – 17.00
1.Bölüm: Su Elementi: Nefesle Birlikte Akmak
‘Su elementi’ üzerine 60 dk. yoga uygulamamızı nefesle birlikte akarak uygulamayı öğreneceğiz… Hareket ettiğinde nefesi ve hareketi birbiri ile uyumlu hale getirmeyi deneyimleyeceğiz… Uygulamadan sonra yine teori ve ‘su elementi’ için meditasyon uygulamaları, kişisel gelişim oyunları var… (Toplam 120 dk.)
2.Bölüm: Ateş Elementi: İçindeki Gücü Keşfet Bedenimizin ana direği omurga ve omurganın içinde hareket eden yaşam enerjimizi keşfedeceğiz… 60 dk. enerjinin sıkıştığı noktaları yoga asana’ları ile açmayı deneyimledikten sonra yine teori dersimiz var… Dersten sonra ‘ateş elementine’ uygun meditasyon, nefes ve kişisel gelişim oyunları yapacağız. (Toplam 120 dk.)

3.Gün: 10 Nisan 2016 Pazar, 12.00 – 17.00
1.Bölüm: Hava (Metal) Elementi: Hayatın Temel Kaynağı / NEFES
Nefesin doğal ve özgür olması ne demek kavramı üzerinde çalışmalar yapacağız… Özgür akan nefesle 60 dk. yoga uygulamasından sonra elemente uygun nefes çalışmaları, ‘metal elementi’ meditasyonları ve kişisel gelişim oyunları yapacağız… (Toplam 120 dk.)
2.Bölüm: Eter – Uzay (Ağaç) Elementi: Farkındalığın Farkı…
Kursumuzun son çalışması, yine 60 dk. yoga uygulaması ve/veya kundalini meditasyonu ardından teori dersi ve ‘ağaç Elementi’ meditasyonları yapacağız, ama bu sefer derin ‘meditasyon’ teknikleri de öğreneceğiz… Bedenindeki hislerle herhangi bir hikâye kurmadan, sadece ‘an’da kalarak ve farkındalık içinde teslim olmak mümkün mü? (Toplam: 120 dk.)

ERDOĞAN YENİCE
Ülkemizin Kişisel Gelişim konusunda önemli yayınevlerinden birisi kabul edilen Sistem Yayıncılığın kurucusu olan Erdoğan Yenice, 2003 yılında yoga ile tanıştı. O günden bu yana birçok hocadan dersler aldı. Ashtanga, Vinyasa, Anusara, Power, Bikram, Yin Yoga, Kundalini Yoga, Yoga Terapi dahil birçok yoga çeşidini deneyimledi… 2010 yılından itibaren yoga yolculuğuna hoca olarak devam etmeye karar veren Erdoğan Yenice, Klasik Hatha Yoga, Yin Yoga, Tao Vinyasa, Vinyasa, Yoga Terapi ve Duvar Yogası tarzı dersler vermektedir. Yoga felsefesi ve yoga konusunda da çeşitli kitaplar yayınlayarak ve edindiği tüm deneyimi paylaşarak yoganın yayılması, doğru anlaşılması ve geniş kitleler tarafından deneyimlenmesi için uygun ortamlar oluşmasını sağlamak en büyük amacıdır… 2015 yılı başında aktif yayıncılık hayatından çekilen Erdoğan Yenice, yoga yolculuğuna Türkiye’nin çeşitli yerlerinde yoga kursları ve kampları düzenleyerek devam etmektedir…

İletişim:
Tel: (0216) 550 50 08, (0533) 812 50 36
E-posta: erdoganyenice@gmail.com
HYPERLINK “https://www.facebook.com/Erdoğanhttps://www.facebook.com/Erdoğan Yenice Yoga

Kursun verileceği adres: Uğurelli Sokak, no: 2/9, Eğitim Mahallesi, Kadıköy, İstanbul.