fbpx
Tel: (0533) 812 50 36 E-posta: bykama.com@gmail.com
  • Ilk seminerimizden izlenimler
  • Ilk seminerimizden izlenimler
  • Ilk seminerimizden izlenimler
  • Ilk seminerimizden izlenimler
  • Ilk seminerimizden izlenimler

Ilk seminerimizden izlenimler

BYKAMA METODU KADIN VE ERKEK DOĞASININ GiZEMi SEMiNERi iLK DEFA 6 -13 OCAK 2014 TARiHiNDE iSTANBUL’DA GERÇEKLEŞTiRiLDi. iLK SEMiNERiN iLK iZLENiMLERiNi SiZLERLE PAYLAŞIYORUZ…

6–13 Ocak’ta İstanbul’da KAMA Kişisel Gelişim Merkezi’nde, 13 – 19 Ocak tarihinde Ankara Aldino Otel’de gerçekleştirilen BYKAMA METODU Kadın ve Erkek Doğasının Gizemi Seminerleri başarıyla tamamlandı. Kadın ve Erkek Doğasının Gizemi Semineri İstanbul’da Taksim Central Palace Otel’de 3-9 Mart 2014 tarihinde yine yapılacak.

7 gün süren bu seminer Akşam 19.00’da başlıyor ve 3 saat sürüyor.

ilk seminerimizin katılımcıları seminerle ilgili izlenimlerini bizlerle paylaştılar. Biz de sizlerle paylaşıyoruz:

Birgül Ayar Uçum

Seminere başladığımda erkek ve kadının gizemi konusunun çok alışıla geldik bir konu olduğunu düşünüyordum. Bu konuda seminer vermek çok zor olacağını düşünüyordum. Çünkü hemen herkesin bu konu hakkında az çok bir fikri vardır. İnsanları bu konuda doyuma ulaştırmak zor olacaktı. Fakat Mahram hoca ve Kabuljan hoca bu konuda çok iyi hazırlanmışlar. Ben en başından beri bu konuda inancımı hiç yitirmedim. Sonunda güzel bir şey çıkacağına emindim.
Fakat son gün yapılan bilgilendirmeler yetersiz kaldı. Belki bunun üzerine daha geniş zaman ayrılmalıydı. 7.güne kadar neyi neden yapıldığı ile ilgili bazı şeyler havada gibiydi. Ama şimdi oturdu.

Kendi hayatımla ilgi olarak bu seminerde kadın olduğumu ve üzerine gereksiz bazı yükler aldığımı fark ettim.Bundan sonra bununla ilgili daha çok düşüneceğim.
Teşekkür ediyorum tüm ekibe…..
12.01.2014

Emine Ertek

BYKAMA Metodu benim için genel olarak güzel geçti. Aldığım çok güzel öğretiler vardı. Daha fazla meditaston, daha fazla oyun olsaydı…. Daha da güzel olacaktı. Ama yine de yepyeni bir seminerin ilkini olan grupta olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum..BYKAMA Metodu şu anda emekleyen bir çocuk….inanıyorum ki bundan sonrakiler daha da gelişmiş olacağından çok iyi seminerler olacak.Her şey için teşekkür ediyorum. Benim hayatımda bir renk ve hareket oldu. Kendimi çok iyi hissediyorum.

YAŞASIN BYKAMA METODU
19.01.2014

Fatma Özdirek

Sevgili BYKAMA Hocalarımıza,
Kadın erkek doğasını tanımamda bu çalışma ile önüme açtıkları ufuk için teşekkür ederim. Öncesinde sadece cinsel organları farklı olan bu cinsleri insan olarak değerlendiriyordum. Değer yargılarımı bu düşünce oluşturuyordu. Bu çalışmadan sonra sı şaşkınlıkla kabul ettim ki doğalarımız gerçekten farklı. Bu farklılıkları kabul ederek birbirimizi daha iyi, kendi özümüzü de daha iyi anlayabiliriz. Gücümüzü,sevgimizi,dostluğumuzu daha iyi kullanabiliriz.

Bu sistemin ilk eğitimini alanlarından biri olduğum için şanslı kabul ediyorum. Bu şansı kim yarattı? “Tabii ki ben”. Kendimi onaylıyor, kutluyor, alkışlıyorum. Bu duyguyu bana yaşattığınız için Mahram Hocam ve Kabuljan hocam önünüzde saygı ile eğiliyorum. Enerjiniz ile beni desteklediğiniz için katılımcı arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.
12.01.2014

Handan Taşkıran

Bu Seminer kendimi ve karşı cinsi daha iyi tanımama yardımcı oldu ve kendime “keşke bu bilgilere her kadın ve erkek ulaşabilse ve de mümkünse genç yaşta ulaşabilse” diye düşündüm. O zaman belki insanlar birbirlerini daha az kırarlar, birbirlerine karşı daha anlayışlı olurlardı. Şimdi gelecek olan 2.semineri merakla bekliyorum. Eksersizler, özellikle müziklerin seçimi harika. Hocalarımızı kutluyorum.
12.01.2014

Hülya Tamyüksel

  1. Bu Seminere sanki çekildim. Evren yaşamın bu kesitinde ben ertelemek istesem de bunları yaşattı. Bunun için evrene ve sizlere teşekkür ediyorum.
  2. Hayatım boyunca çevrem bana sen güçlüsün, yaparsın dediler, ben de hep güçlü oldum. Ve gücümü aşan şeyleri bile yapmaya çalıştım. Ama hep bir şeyler eksikti. Bu seminer bana dişi olmanın güzelliğini ve özgürlüğünü öğretti.
  3. Yapılan eksersizlerin önce tam olarak ne olduğunu anlamadan, ya da ne işe yarayacağını tam kavramadan yapsam da, sonrasında yaşadıklarım, aslında dişiliğimin isyanları ve patlamalarıydı. İlk kez kendime bir dişi olarak bakmaya başlıyordum. Hissettiklerimden dolayı kendimi daha özgür kıldım, utanmadan, sıkılmadan dişiliğimin doğallığını kabul ettim.

12.01.2014

Lütfiye Artun

Nefes eksersizleri ile yenilendik. Toprakla temizlendik. Çok çeşitli konularda yeni bilgiler edindik. Yüz masajı ile gençleştik,ışıl ışıl olduk. Farkındalığımızı arttırıp değişik bakış açıları kazandık. Kendimizi tanıma yolunda adımlar attık. Kendimizi yeniden keşfetmeye, unuttuğumuz yeteneklerimizi ortaya çıkarmaya çalıştık. Bu 7 gün nasıl geçti anlamadık.
Her şey için teşekkürler.
12.01.2014

M.Ali

Mayası ve hamuru toprak olan bykama öğretisinde ayaklarım ( yere) toprağa bastı. Toprak ana bir hafta boyunca çocuklarına karşı tabii ki kayıtsız kalmayacaktı ve bizlerin kulaklarına çok gizemli bilgiler fısıldadı. Bizlere 20 metrekarelik alanda insanlığın barış ve uyum içinde yaşayabileceğinin şifrelerini verdi. İlginçtir ki onunla bir tohumun sarmaş dolaş olması gibi ne kadar çok zaman geçirdiysek içimize uyum, huzur ve mutluluk gönderdi. Onu sevgiyle adımladıkça, ayaklarımızla onu sevdikçe o bize daha çok verdi.

Yükü sevgi olan bykama treninin çok uzun yollar gideceğini, dağlar, tepeler aşacağını umuyorum. Bu trenin ilk vagonunda bulunmak tabii ki büyük bir gurur.

Yolunuz açık olsun.

Meltem Bengi

Günümüz koşullarında kadın-erkek ilişkilerinde en önemli problemin, özellikle kadınların toplumda elde ettiği haklarla beraber değişen dengeler olduğunu düşünüyorum. Asla elde ettiklerimiz olmamalıydı demiyorum. Kadının toplum içinde yeri arttı, katkısı arttı, özgürlüğü arttı. Ama bunlar olurken ben dahil birçoğumuz doğamızı unuttuk. Yapabildiklerimizi gördükçe erkeklerin yapması gerekenlere de atladık. Halbuki biz kadın olarak alıcı yaradılıştayız, erkekler verici. Biz almayı onlar vermeyi unuttu.

Bu seminerle gördüm ki onlara erkek olma cesareti de vermiyoruz çoğu zaman.

Bu seminer sayesinde farkındalığım çok arttı. Beden olarak sağ ve sol beynimizi dengeleyen çalışmalarla dengede kalmamızı sağladı ki bu çok önemli.

Böyle güzel bir konuyu ele aldıkları için hocalarıma sonsuz teşekkür ediyorum.Diğer seviyeleri sabırsızlıkla bekliyorum.
(Paylaşabilirsiniz).

S.Gül

Bu değerleri vermek için neden bu kadar beklediniz. Çok kısa sürede çok çabuk etki eden mükemmel eksersizler. Bu semineri alan başka bir şeye ihtiyaç duymayacaktır.

Semineri ilk duyduğumda sadece karşı cins gibi algılamıştım, ama hayatın ta kendisi. Hangi alanda eksiklik varsa o alanı dolduruyor.
Bize verilmiş bu hayatı kendimize zindan etmeye hakkımız yok. Yolu çok kolay ve basit. 2.semineri heyecanla bekliyorum.

Sevgi ve saygılarımla.

Sema

Bykama metodunu öğrenmek için yola çıktığımda bunun bir kişisel gelişim çalışması olduğunu zannediyordum. Erkek ve kadın doğasının gizemini öğreneyim derken harikalar ve sırlarla dolu bir diyara gelmişim meğerse ve o andan itibaren bir masal dünyasına ya da bir dünya masalına dahil oluvermişim. Bykama diyarının kapısından bu sihirli dünyaya girişimi dünya zamanıyla 5.günü bykama diyarı zamanıyla 5 saatte diyebiliriz 5 ayda çünkü burada zaman farklı çalışıyor. Günler derken saatler saatler derken günler geçiveriyormuş. Bykama diyarının bir kralı ve kraliçesi varmış, bu kralla kraliçe mutluluk içinde yaşarlarmış. Çok şey bilirlermiş. Hem kendilerinin hem birbirlerinin özelliklerini bilirler ve bu sayede kurdukları sevgi dolu ilişki ile hayatlarını sürdürürlermiş. Bu diyarın asla vaz geçilmez bir de yasası varmış, bir de. Sev, affet, şükret…

Mutluluklarını gölgeleyen tek şey kendi dünyalarının dışında ki insanların sorunları ve bu sorunları çözememelerinden kaynaklanan mutsuzluklarıymış. Yine böyle mutsuzlukların yaşandığı bir an fark etmişler ki kendilerini mutlu eden bu bilgileri diğer insanlarla paylaşırlarsa kendi mutlulukları daha da artacak ve bykama diyarının kapılarını açmışlar. O kapıdan geçen her insan kendi diyarını oluşturma yolculuğuna adım atıyormuş. Attıkları her adımda bir gizemi anlıyor ancak yeni bir gizemle karşılaşıyorlarmış. Zaman bir sırmış, sayılar başka bir sır erkek bir sırmış kadın ayrı bir sır. Tam bunları öğrendim derken ayın ve güneşin sırları kendini gösteriyormuş. Nefesin sırrımı olurmuş. 8 ile sırrın ne ilgisi var diye düşünmemek gerekiyormuş. Hele toprak ananın gerçekten ne kadar şefkatli , ne kadar merhametli ve ne kadar güçlü ve bereketli bir anne olduğunu anlamanın hissettirdiği duygular bu diyarın en güçlü gizemlerinden biri. Başka hangi güç acıyı, mutsuzluğu, hastalığı sabırla kendi içine alıp karşılığında sevgi, güç, bereket verebilir ki.

Yolculukta bazen her tarafı çiçeklerle dolu küçük bir patika bazen dağlara tırmandıran kayalıklı bir yol karşınıza çıkıyor bazen sık ağaçların, çalıların arasından kendine bir yol açmak zorunda kalıyorsun ama yol her nasıl olursa olsun kral ve kraliçe yanımızda ve sabırla, sevgiyle küçücük dokunuşlarla bizi yönlendiriyorlar.

Evet, işte şimdi karşımda ikinci kapı. Bakalım bu kapı bana açılacak mı? Kapıyı çalmam mı gerekiyor yoksa anahtar zaten ben de mi? Bu da yeni bir sır….Bilemiyorum bu uzun bir yolculuk mu yoksa kısa mı? Tabi bu da hangi zamanı kullandığına bağlı, dünya zamanı mı bykama diyarı zamanı mı? Bildiğim birşey var ki bu diyardan çıkan herkes kendi diyarına adım atacak ve kendi diyarının kralı ve kraliçesi olacak. Ancak bu diyarda ki tek yasa sev,affet,şükret.
12.01.2014