fbpx
Tel: (0533) 812 50 36 E-posta: bykama.com@gmail.com

Ve Peru-Brezilya-Bolivya Gezi Seminerimiz Başladı

Ve uzun zamandır heyecanla beklenen Peru-Brezilya-Bolivya Gezi-Seminerimizin birinci gününde ilk olarak Brezilya’nın sembolu olarak bilinen Rio de Janeiro şehrindeki İsa tepesini ve heykelini ziyaret ettik. Oraya trenle yaptığımız yolculuk heyecan vericiydi. İsa heykeli insanoğlunun ne kabiliyetlere sahip olduğunun bir göstergesiydi adeta.
Ondan sonra dünyaca ünlü Maracana stadı turu yapıldı. 1950 ve 2014 Dünya Kupası finallerine ev sahipliği yapan bu stada grubumuz heyecan içinde ayak bastı. Özellikle 1950 Dünya Kupası finalinde Brezilya Milli takımının Uruguay’a kaybettiği final maçı sonrası yaşanan trajedi ve stadta yaşananlar hala gözlerimizin önüne gelir gibiydi.
Programımız gereği stadta kızılderililerin miras bıraktığı göz egzersizlerini yaptık. Gezi seminerimizin 2.gününde yapılacak çalışmaların provalarını Atlantik okyanusunun kıyısında denedik. Akşam yemeği “Evet ” ve “Hayır ” yöntemiyle çalışan özel bir restoranda yapıldı.

Peru-Brezilya-Bolivya Gezi-seminerimizin ikinci günü Rio de Janeiro’da bulunan Şeker Tepesini ziyaret ederek başladı. Sonra kıymetli taşların işlendiği fabrikada gördüğümüz doğadan gelen güzel taşlar herkesi adeta büyüledi. Bir değerli taşın çok aşamalı işlemlerden geçip müthiş bir esere dönüşmesini izlemek heyecan vericiydi.
Günümüz Atlas okyanusu sahilinde Chi Gong çalışması ile noktalandı. İki gündür bu kıtanın meyveleri insana o kadar farklı geliyor ki doğaya hayran kalmamak elde değil. Ayrıca 1 Mart 2018 tarihinde Rio de Janeiro şehrinin kuruluşunun 453.yılı kutlandı. Bu bayram atmosferi günümüzün daha neşeli ve daha mutlu geçmesini sağladı.