Kitap okumanın faydaları. Ne tür faydaları var? İnsan neden kitap okur? Kitap okumak ne işe yarar? Bu soruyu kitap deryasında hiç yüzmemiş biri söyler ancak. Çok acınası bir durum. Ancak kitap okumak ve kitabı okuyup onu hayatta kullanmak bambaşka şeylerdir.  Okuduklarından sonuç çıkarıp toplumda öğrendiği örnek davranışı sergilemiyorsa başka değişle okuduğun bilgileri kendi içinde kapalı kutu olarak kalıyorsa onu denizin dibine bir daha açılmamak üzere çökmüş mücevher sandığına benzetiyorum.

Kitap okumanın faydaları sadece okuyan kişi ile sınırlı değildir. Kitap okumanın faydaları saymakla bitmez. Faydası  ilk önce aileye, iş çevresine, topluma, ülkesine ve dünyaya dokunur…

Kitap bize ne sağlar?

Kitapların faydaları ve yararlarına devam ediyoruz.
Kitaplarla ilgili söyleyecek çok şeyimiz var. Ama bu sefer sadece bir kaç özelliği ile yetineceğiz.
1. Zekanızı geliştirir
2. Stresten kurtarır
3. Genel kültürü geliştirir
4. Hafızanızı güçlendirir
5. Yalnızlık çekmezsiniz
6. Kelime hazinenizi geliştirir
7. Kendinizi daha iyi ifade edersiniz
8. Hayal gücünüz gelişir
9. Okumayı çocuklara bulaştırabilirsiniz
10. Kitabın sağladığı faydaları yazmakla bitmiyor…
thumb-11@2x

Neden okumak önemlidir?

Kitap okumanın faydalarını sürdürmek için Teknoloji gelişse de bizim okuma alışkanlığımız ömür boyu devam etmeli. Okuyan bir beyinin algılama ve anlama oranı, hiç kitap okumayan bir insana göre %60 daha fazladır. Okuyan beyin üreten beyin olup, insanı hantallıktan kurtaran tek ilaçtır. Kitap okumanın beyin için sağladığı yararları da az değil.

Doktorlarımız  Alzheimer hastalığının çok kitap okumak ve dil öğrenmekle önlenebileceğini söylüyorlar ..

Kitap okuma beyinin iki lobu arasında bağlantıyı kurar, ve beyinin gelişimine yüksek oranda katkı sağlar. Okuyan insanın düşüncesi ve konuşması çok farklı olup, toplumda kabul görülür bir kişiliğe sahip olur. Toplumda kabul görülür bir kişiliğe sahip olmak, kendini daha iyi bir şekilde ifade etmek, ve kendi düşüncelerini insanlara çok güzel bir şekilde ifade ederek kabul ettirmek olarak düşünebilirsiniz. Çünkü kitap okuyan kişinin kendine olan güveni oldukça fazladır.

  • Daha fazla bilgi için https://www.instagram.com/p/CHmRaZqqnfE/

  • Daha fazla bilgi için https://www.youtube.com/watch?v=rFo81PjNt5w

Size diyeceğim o ki kitap kurdu olun demiyorum. Kitap düşkünü asla… Kitaplarla dost olun. Onlar en sadakatli bir dostlardır…Boşuna Peygamberimize de ‘OKU, OKU, OKU!’ denmemiştir.

Written by : admin

Subscribe To My Newsletter

BE NOTIFIED ABOUT BOOK SIGNING TOUR DATES

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Donec fringilla nunc eu turpis dignissim, at euismod sapien tincidunt.

One Comment

  1. admin Şubat 11, 2020 at 9:06 pm - Reply

    Vivamus magna justo, lacinia eget consectetur sed, convallis at tellus. Mauris blandit aliquet elit, eget tincidunt nibh pulvinar a. Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus. Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus.

Leave A Comment