Kimdir Bu Kadınlar? Neden Erkeklere Benzemezler?

Kabuljan Murzaev ‘Sakura’ kitabından bir makale. ‘Kimdir Bu Kadınlar? Neden Erkeklere Benzemezler?’

Kimdir Bu Kadınlar? Neden Erkeklere Benzemezler?

 Kendi doğasıyla barışık bir kadın, ancak karşısındaki erkeğe erkek olma cesareti verebilir; aynı şekilde kendi doğasıyla barışık bir erkek karşısındaki kadına kadın olma cesareti verebilir.

Kadın ve erkek insan olarak eşittir, ama doğaları çok farklıdır. Bu farklılık onların bir bütün olmasını mümkün kılar. Kadın ve erkek bilinçsiz olarak hep bu bütünleşmenin özlemi içinde eşini arayıp durur. Bir eş bulabilmek için hem kendi doğamızı hem de karşı cinsin doğasını tanımamız ve kabul etmemiz gerekir. Hiç olmazsa her iki cinsi sadece biyolojik yönden değil, psikolojik yönden de bilebilseydik hayatımız çok farklı olurdu.

Önce kadınlardan başlayalım söze:

“Erkek, sevmekten mutlu olur; kadını mutlu eden ise sevildiğini bilmektir” derler.

Kadının erkeğine sıkça “Beni seviyor musun?” veya “Beni ne kadar seviyorsun?” diye sorması erkeği bıktırır. Kadın için sorduğu sorunun cevabını duymak çok önemlidir. Ancak erkekler bunu dikkate almazlar.

Kadınlar sevildiklerini erkeklerden tekrar tekrar duymak ve bilmek isterler. Ama aksine, erkekler bu konuda biraz cimri sayılırlar. Onlar sevgi sözcüklerini kadınlar kadar kolay ve özgürce kullanamazlar.

Hanımefendiler, lütfen erkeklerin duygusal sözleri kullanmada zorluk çektiklerini unutmayalım. Ama bu durumu, genelde erkeklerin kabalıklarına ve anlayışsızlıklarına bağlamak da haksızlık olur. Erkeklerin sessizliklerinin arkasında çoğu zaman anlaşılabilir nedenler olduğunu kavramak gerekir.

İyi incelendiğinde kadınla erkek arasındaki iletişim sorunlarının temelinde birbirlerini anlayamamaları yatıyor. Çoğu zaman erkeklerin ve kadınların kendi cinsiyetlerine özgü, doğal veya kültürel farklılıkları olduğunu unutuyoruz.

Kadın ve erkeklerin yaşama farklı bakış açılarını mutlaka bilmemiz gerekir. Kadınların ve erkeklerin farklı algı ve davranış modellerine sahip olduklarını da her zaman akılda tutmak önemlidir.

Bir kadınla bir erkek arasındaki ilişkiye dair ünlü İngiliz bilim adamı Isaac Newton şöyle demiş: “Aşk, köprü kurmaktır. İnsanlar köprü kuracaklarına, duvar ördükleri için yalnız kalırlar.”

Her insanın tek ve eşsiz olduğunu bilelim. Herkesin kendine has özellikleri ve güzellikleri var. Olumsuzlukları, eksiklikleri, zayıflıkları ve geliştirmesi gereken yönleri de var elbette.

Kadınların ve erkeklerin doğasından kaynaklanan farklı özellikleri var. Pek çok konuda kadınlara ve erkeklere has farklı düşünce ve davranış modelleri mevcut. Bu farklılık, kadınlarda bedenin sol tarafı ve sağ beyin lobunda, erkekte ise bedenin sağ tarafı ve sol beyin lobunda kayıtlı olan genetik mirasımızla şekilleniyor. Bu genetik miras, yedi kuşak atalarımızın zengin karakter ve algılama becerileriyle kadın ve erkek farklılığını da içeren bir hazinedir.

Erkeklerin duygusallıkları kadınlara oranla daha düşüktür. Kadınlar, çok net olmasa da erkeklerin bu özelliğini bilirler (iyi ki böyledir!) ve erkekler konusundaki yargılarının bir bölümünü buna göre oluştururlar.

Kadınların kulaklarıyla âşık olmaları, onların duygusallığa verdiği önemin bir başka ifadesidir. Öncelikle, kadınlar, bir ilişkide iletişime ve paylaşıma erkeklere oranla daha fazla önem verirler. Bu nedenle konuşma, bir kadının ilişkisinde önemli ve değerlidir.

Ne yazık ki; genel anlamda erkekler bunu anlamakta son derece zorluk çekerler. Erkek konuşmaktan çok eyleme daha yatkındır.

Aşkın ifadesi, kadın açısından değerlidir. Kadın aşk kelimelerini duymaktan daima hoşlanır. Kadın aşkın söze dökülmesini beklerken, erkek bunu gereksiz bularak aşkına balta vurabilir.

Kimdir Bu Kadınlar? Neden Erkeklere Benzemezler? 

Kimdir Bu Kadınlar? Neden Erkeklere Benzemezler? makalesinin devamı veya tamam için Kabuljan Murzaev’in ‘Sakura’ kitabını okumanızı veya dinlemenizi öneririz. https://www.youtube.com/watch?v=ANO9xFIZsVs&t=15s

Not: Daha fazla bilgi ve egzersizlere erişmek için Kadınalar ve Erkekler için özel seminerlere aktılabilir ve buradaki linkten https://www.bykama.com.tr/bykama-seminerleri/seminerle ilgili detaylı bilgi alabilirisiniz. Her zaman telefon, whatsapp veya e-mail’den iletişime geçmekten çekinmeyin.

Bizi sosyal medyadan da yakından takip ederek faydalı tüyolardan faydalanabilirsiniz.

https://www.instagram.com/bykama_official

https://www.youtube.com/channel/UCEY12EL-BELdpVGEey0SWdQ

Kimdir Bu Kadınlar? Neden Erkeklere Benzemezler?

Bykama Egzersizlerinden:

Kimdir Bu Kadınlar? Neden Erkeklere Benzemezler?

Egzersiz (Kadınlar için) Bir kadın kendini tam anlamıyla kadın gibi hissedebilmek için, hiç ara vermeden en az 21 gün etek ya da elbise giymeli. Bu süre içinde bir kez bile pantolon, tayt ya da eşofman giymemesi ve bakımlı olması gerekir.

Egzersiz (Erkekler için) Bugün karşınıza çıkan her kadını en güzel kadın gibi algılayın. Tanıdıklarınıza içtenlikle tebessüm edin. Mümkün olursa iltifat edin. Akşam eve geldiğinizde kendinizi nasıl hissettiğinizi gözlemleyin. Bunu 21 gün süreyle yapın ve 21 gün boyunca giyiminize özen gösterin.

Yazar : admin

Bykama’dan faydalı bilgiler almak istiyorum.

SEMİNER TARİHLERİNDEN HABERİM OLSUN

Leave A Comment